DÜNYAFilistin

Hamas, Filistin halkından direniş meşalesini yakmasını istedi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) önümüzdeki Cuma gününü Mescidi Aksa’ya destek, onun zaman ve mekân açısından bölünmesinin önüne geçmek ve işgale karşı Aksa’yı korumaya çalışan Kudüs halkıyla dayanışmak için genel seferberlik günü ilan etti.

Hamas hareketi yayınladığı basın açıklamasında, Filistin’de ve Filistin dışında bulunan bütün Filistinlilerden önümüzdeki Cuma günü seslerini yükseltmelerini ve işgale karşı direniş meşalesini yakmalarını istedi.

Filistin halkından din ve vatanın çağrısıyla işgal altındaki Kudüs ve Mescidi Aksa’nın çığlıklarına yanıt vermesini isteyen Hamas, ancak toplumsal duruşun işgalciyi ve onun Mescidi Aksa’yı bölme planını engelleyebileceğini hatırlattı.

Birkaç haftadır Mescidi Aksa’ya yönelik baskılarını ve zaman açısından bölünme provalarını yapan işgal güçleri son iki gün de baskınlarını ve saldırılarını artırarak Mescidi Aksa’yı mekân açısından da ikiye bölmenin zeminin hazırlıyor.

Kudüs halkı çıplak elleriyle direnmeye çalışırken, Mescidi Aksa’dan sorumlu Ürdün ile diğer Arap ülkeleri ise adeta dillerini yutmuş durumdalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı