DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Hamas, Filistinlileri Ramallah’ta düzenlenecek yürüyüşe katılmaya çağırdı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkını bugün (23 Mayıs Cuma) Ramallah ve El-Biyre kentlerinde düzenlenecek esirlere destek yürüyüşlerine kalabalık bir şekilde katılmaya davet etti.

Üyelerinden ve taraftarlarından bugün Cuma namazından sonra El-Biyre Büyük Camii’nden başlayacak yürüyüşe katılmalarını isteyen Hamas, yaklaşık bir aydır açlık grevinde olan esirlere destek faaliyetlerinin devam edeceğini bildirdi.

Hamas, Filistinlileri bugün akşam namazından sonra El-Halil kentindeki El-Haras Camii’nden başlayacak yürüyüşe ve Kalkiliya kentinde belediye binası önünde yapılacak işgal zindanlarında açlık grevi direnişini sürdüren esirlere destek gösterisine de katılmaya davet etti.

İşgal zindanlarında uluslararası hukuka aykırı bir şekilde işgal istihbaratı tarafından hazırlanan gizli dosyalara istinaden idari hapis cezalarıyla alıkonan Filistinli esirler, idari hapis cezası uygulamasını protesto etmek amacıyla 24 Nisan’dan bu yana açlık grevi yaparken, Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde de esirlere destek faaliyetleri düzenleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı