DÜNYAFilistinSon Dakika

Hamas gerçek anlamda bir orduya sahiptir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’ın bu gün Filistin’i işgalden kurtaracak orduyu oluşturacak askeri güce sahip olduğunu söyledi.

Kızlar için düzenlenen “Kudüs Nesli Kampları”nın dün (11 Ağustos Salı) Gazze kentindeki Reşad Eş-Şeva Kültür Merkezi’nde yapılan kapanış törenine katılan Ez-Zehhar, Hamas’ın projesinin Filistin’in kurtuluşu için yapılacak son savaşa asker yetiştirmek üzerine kurulu olduğunu ifade etti.

Hamas’ın yeni bir hareket olmadığını, bilakis İslam Dini’nin asıllarından yola çıkan bir hareket olduğunu kaydeden Ez-Zehhar, işgalcileri Filistin topraklarından kovmanın kuru bir slogan değil Rabbani bir emir olduğunu belirtti.

Hamas’ın bugün birçok tugaya sahip olduğunu ve her bir tugayda birçok tabur bulunduğunu söyleyen Ez-Zehhar, “Allah’ın izniyle bugün Filistin’i işgalden kurtaracak orduya sahibiz” dedi.

Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’ın bugün yedi tugayı bulunduğunu ve bunun da iyi eğitilmiş gerçek bir ordu demek olduğunu bildirdi.

Düşmanın kendilerini çok iyi tanıdığını ifade eden Ez-Zehhar, direniş güçlerinin “Yenilmiş Ekin” Savaşı’nda ortaya koyduğu ve işgalcileri sarsan kahramanlıklara da değindi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı