DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Hamas, İsrail’le yapacağı bir sonraki savaşa hazırlanıyor

İsrail Savunma Bakanı Moshe Yaalon, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın binlerce füzeyi gelecek savaşta İsrail kentlerine atmak üzere sakladığını belirterek, bugünkü geçici sükunet haline aldanmamak gerektiğini söyledi.

Yaalon, (10 Haziran Salı) ikindi saatlerinde, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’un doğusunda ortaya çıkarılan İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait tünelde yaptığı keşif sırasında, Hamas’ın uzlaşıyı rahat bir şekilde imzaladığını, elinde daha iyi bir alternatif bulunmadığını ifade ederek, “Fakat yanlış hesap yapmamamız gerekir” dedi.

Hamas’ın kendisini İsrail ile bir sonraki savaşa hazırladığını, askerlerini eğittiğini ve füze depoladığını kaydeden Yaalon, Hamas’ın elinde İsrail’in kentlerine çevrili binlerce füze bulunduğunu söyledi.

“Hamas bugün çatışma istemese de her türlü gelişmeye hazırlıklı olmalıyız” diyen Yaalon, sükunete sükunet ile ve ateşe daha şiddetli bir ateşle karşılık vereceklerini iddia etti.

Yaalon, İsrail’in güney bölgesi sakinlerinin günlük yaşamına ve işgal ordusuna kimsenin zarar vermesine izin vermeyeceğini belirterek, Gazze Şeridi sınırında görev yapan işgal askerlerine de övgüde bulundu.
İsrail Savunma Bakanı’na bölgede yaptığı incelemeler sırasında İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz’ın da eşlik ettiği bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı