DÜNYAFilistin

Hamas: Komutanların şehit edilmesi Filistin halkının iradesini kıramayacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgalcinin bu sabah (21 Ağustos Perşembe) Rafah kentinde İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarına düzenlediği suikastın bedelini mutlaka ödeyeceğini söyledi.

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarına düzenlenen saldırının Filistin halkının iradesini kıramayacağını ve direnişi zayıflatamayacağını ifade etti.

Bu arada, Hamas Hareketi Batı Yaka teşkilatı, yarın (22 Ağustos Cuma) Batı Yaka’nın çeşitli vilayetlerinde Gazze’ye destek, direnişe biat ve İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın bu sabah şehit olan komutanları Muhammed Ebu Şemmale, Muhammed Berhum ve Raid El-Attar’a vefa gösterileri düzenleneceğini duyurdu.

Hamas, üyelerini ve direniş taraftarlarını yarın Cuma namazının ardından Tulkerem’de, El-Halil’de, Beytlahim’de ve diğer vilayetlerde düzenlenecek gösterilere yoğun bir şekilde katılmaya davet ederek, gösterilerle işgal rejimi üzerinde baskı kurulmasını istedi.

Filistinli gençlerden oluşan gruplar da yarını Gazze Şeridi’ne savaş açan işgalciye karşı “öfke günü” ilan etti ve gençleri düzenlenecek protesto yürüyüşlerine katılmaya çağırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı