DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARISon Dakika

HAMAS komutanlarının şehadetlerinin detayları açıklandı

Korsan İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda İzzeddin Kassam Tugayları’nın iki numaralı ismi Raid Attar ve üst düzey komutanlar Muhammed Berhum ile Muhammed Ebu Şemale öldürüldü.

Muhammed Berhum, Muhammed Ebu Şemale ve Raid Attar, İsrail’in Refah bölgesine düzenlediği hava saldırısında öldürüldü.

Komutanların öldürüldüğünü Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları açıkladı.

Muhammed Berhum, Muhammed Ebu Şemale ve Raid Attar, İsrail’in Refah bölgesine düzenlediği hava saldırısında aynı evde öldürüldü.

Raid Attar Kassam Tugayları’nın iki numaralı komutanıydı.

Kassam Tugayları’nın iki numaralı komutanı olan Raid Attar, Haziran 2006′da İsrail askeri Gilat Şalit’i kaçıran birliği komuta eden askeri lider olarak biliniyordu.

Korsan İsrail’in, kalıcı ateşkes müzakereleri sürerken Gazze’den roket fırlatıldığını iddia ederek yeniden başlattığı saldırılarda 31 kişi öldü.

Ölenlerden 8′i çocuk. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi taraflara acilen yeniden masaya oturarak görüşme çağrısı yaptı.

İsrail 10 günlük ateşkesin ardından yeni saldırılarında Hamas’ın askeri kanadı KassamTugayları’nın Genel Komutanı Muhammed Deyf’i de hedef almıştı.

Kassam Tugayları, beşinci kez İsrail’in suikast girişimine hedef olan Deyf’in saldırıdan kurtulduğunu açıklamıştı.
Gazze’deki Hamas liderliğinden yapılan açıklamada “Düşmanın liderleri ofislerindeki ekranların arkasında oturup, istihbaratçılarının kendilerini zafer kutlamalarının yakın olduğuna inandırmasını bekliyor. Ama beceremediniz ve ıskaladınız” ifadeleri kullanılmıştı.

Ancak saldırıda Deyf’in eşiyle 7 aylık çocuğu hayatın kaybetti. Aynı saldırıda üç kişi daha öldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı