DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Hamas liderleri Abbas yönetiminin müzakerelerde ısrar etmesini eleştirdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderleri ve milletvekilleri, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin üçüncü grup esirlerin serbest bırakılmasını ertelemesine rağmen Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’nin işgal rejimiyle müzakereleri sürdürme ısrarını kınadı.

Filistin Parlamentosu Değişim ve Islah Grubu üyesi milletvekili Fethi El-Kar’avi, Filistin Yönetimi liderlerinin her fırsatta müzakerelere devam edeceklerini açıklamasını eleştirerek, Başkanlık Divanı Başkanı Hüseyin El-A’rac’ın gerçek anlamda muhatap olmamasına rağmen Filistin Yönetimi’nin önümüzdeki dokuz ay süresince müzakerelere devam edeceğini söylediğini hatırlattı.

Bu tür açıklamaların iki anlamı olabileceğini belirten El-Kar’avi, “Ya bizim bilmediğimiz gizli müzakereler yürütülüyor ve bu müzakereler dokuz ay sonra sona erecek veya Filistin Yönetimi Filistin halkını sonu bilinmeyen karanlık bir tünele sürüklüyor” dedi.

Hamas liderlerinden Nezih Ebu Avn ise Filistin Yönetimi’nin Amerika’nın ve Avrupa’nın koyduğu şartları reddedemediğini ifade ederek, bazı liderlerinin hoşnut olmamasına rağmen Filistin Yönetimi’nin Batı’nın isteklerine boyun eğmesine alışkın olduklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı