DÜNYALübnan

HAMAS: Lübnan Hizbullahı ve İran’la olan ilişkimizden gurur duyuyoruz

Filistinli İslami direniş hareketinin üst düzey bir yetkilisi olan Halil El’Hayye, İran ve Lübnan Hizbullahıyla olan ilişkileriyle gurur duyduklarını söyledi.

İRNA’nın bildirdiğine göre, Halil Hayye yaptığı açıklamada,  İran İslam Cumhuriyeti ve Hizbullah’ın Filistin direnişinin ana destekçileri olduğunu, bu nedenle Hamas hareketinin İran ve Hizbullah ile olan ilişkileriyle gurur duyduğunu söyledi. 

El Hayye, İran ve Lübnan Hizbullahı’nın Filistin direnişine verdiği desteğin caydırıcı bir güç yarattığını belirterek, ”eğer bu durum olmasaydı terör rejimi İsrail Hamas liderlerini birbiri ardına öldürecekti” dedi. 

Filistinli İslami direniş hareketi Hamas’ın sözcüsü Sami Ebu Zuhri de, İran İslam Cumhuriyeti’ni diğer ülkelerden ayıran şeyin Filistin davasına verdiği açık destek olduğunu belirtti.

Hamas hareketinin siyasi bürosu başkanı İsmail Heniyye de, İran İslam Cumhuriyeti’nin, Filistin halkına ve direniş gruplarına her zaman destek verdiğini ve İran’ın Hamas’ın bugünkü gücünü güçlendirmede kilit rol oynadığını vurguladı./

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı