FilistinİSLAM BÜYÜKLERİMEDYA ANALİZ

Hamas siyasi büro üyelerini açıkladı

Halid Meşal’in yeniden başkan seçilmesinden sonra siyasi büro üyelerini belirlemek için yeniden seçim yaptığı bildirildi.

Lübnan’da yayımlanan el-Liva gazetesinin haberine göre Halid Meşal’in yeniden başkan seçilmesinden sonra Hamas merkez kurulu, başkan yardımcılığına seçilen İsmail Heniye’nin de katıldığı Kahire’deki bir toplantıyla siyasi büronun yeni üyelerini belirledi.

Gazetenin bugün yayımladığı habere göre Hamas’ın yeni siyasi bürosu şu isimlerden oluşuyor:

Musa Ebu Merzuk, Mahmud Zahhar, Halil Hayya, Sami Hatır, Muhammed Nasr, İzzet Reşak, Nizar Avdullah, İmad İlmi, Yahya Senvar, Salih Arurui, Ruhi Meştehi, Mahir Ubeyd.

Liva gazetesi, Hamas’ın siyasi bürosuna seçilen yeni üyelerin Hamas’ın iç bünyesi ile Batı Şeria ve Gazze’de bulunan diğer Filistinli şahsiyetlerin görüşleri dikkate alınarak belirlendiğini gösterdiği yorumunu yaptı.

Daha önce siyasi büro başkanlığı seçimlerine aday olmayacağını açıklayan Halid Meşal, başkanlık konusunda yeniden ikna edilmiş ve yapılan son seçimde Musa Ebu Merzuk’un yerine Hamas siyasi büro başkan yardımcılığı görevine İsmail Heniye seçilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı