HABERLER

HAMAS Sözcüsü: İmam Hamanei, Filistin Ve Direnişe Destekte Öncüdür

HAMAS Sözcüsü; İran’ın direniş ve Filistin halkının haklarını savunmakta ön safta olurken, bazı Arap rejimlerinin Siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirmeye can attığına tanıklık ettiklerini esefle dile getirdi.

Son günlerde Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, Hazreti İmam Hamanei’ye gönderdiği mektupta, İran halkı ve Hazreti İmam Hamanei’nin direniş hareketine desteği ve yönlendirmelerinden dolayı teşekkür etti. Uzmanlar, Haniye’nin mektubunun oldukça önemli olduğuna vurgu yapıyor.

Bu bağlamda, HAMAS Sözcüsü Meşir Mısri, Tesnim’e değerlendirmelerde bulundu.

HAMAS’ın kıdemli üyelerinden Mısri önce Filistin İslami Direniş Hareketi’nin İran ile ilişkisi ve HAMAS Lideri’nin Hazreti İmam Hamanei’ye mektubuna işaretle şöyle ifade etti: Bu mektupta, İran’ın Filistin meselesine desteği ve Kudüs ve Filistin’e karşı küresel komployla mücadeledeki rolünü vurgu yapıldı. Öte yandan, Trump’ın Kudüs aleyhindeki kararı, mektubunun önemini daha da arttırmıştır. Ayrıca bu mektup, İran İslam Cumhuriyeti’ne Filistin ve cesurca direnişimize destek çabalarından dolayı teşekkür mektubudur. İran, direniş ve Filistin halkının haklarını ön safta savunuyor. HAMAS bu mektubu Hazreti İmam Hamanei’ye göndermekle, İran’ın Filistin’e desteğini takdir ederek, bu rolünün Siyonist düşman karşısında Filisitn halkının direnişinin arttırılması için güçlendirilmesini istemiştir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı