DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

Hamas ve İslami Cihad’dan Ortak İsrail Açıklaması

“İzzettin Kassam Tugayları” ile “Seraya el-Kudüs” direniş grupları ortak bir bildiri yayımlayarak şu ilamda bulundu: Yaptığımız havan topu ve roket saldırıları Siyonist Rejimin Filistinlilere karşı işlediği cinayetlere misilleme olarak yapıldı.

Hamas’ın askeri kolu ” İzzettin Kassam Tugayları” ile İslami Cihad Hareketi’nin askeri kolu “Seraya el-Kudüs” Salı günü direniş gruplarının işgal altındaki Filistin topraklarına yaptığı roket ve havan topu saldırıyla ilgili ortak bir bildiri yayımlayarak bu saldırıları üstlendi.

Yayımlanan ortak bildiride şu ifadelere yer verildi: Bundan sonra Siyonist Rejim’in füzelerine füze ile ve kana kan ile karşılık vereceğiz ve hiçbir zaman düşmana Filistin’e karşı yeni bir uygulama yapma izni vermeyeceğiz.

Bildiride ayrıca şu vurguda bulunuldu: Filistin direniş güçlerinin füze ve roket saldırıları Siyonist Rejimin işlediği cinayetlere misilleme olarak yapıldı ve direniş hiçbir zaman düşmana Filistin halkının kanının dökmek amacıyla yeni bir uygulama yapma izni vermeyecektir. Bizim cevabımızın anlamı şudur; Siyonist Rejimin işlediği cinayetler karşısında sessiz kalmayacağız.

Salı günü sabah saatlerinde Siyonist Rejim tarafından yapılan açıklamaya göre; Gazze Şeridi’nden işgal altındaki Güney Filistin’deki Siyonist yerleşim bölgesine 25 havan topu atıldı. Siyonist Rejim savaş uçakları ise saldırıya misilleme olarak Gazze’de İslami Direniş Hareketi “Hamas” a ait hedefe saldırı düzenledi.

Bu füze saldırılarının ardından Gazze Şeridi çevresinde füze uyarı sirenleri saatlerce çaldı ve Siyonistler sığınaklara kaçtı. Yapılan ilk havan topu saldırısının ardından tekrar bölgeye iki havan topu atıldı.

Siyonist Rejim polisi olayla ilgili şu açıklamalarda bulundu: Şuana kadar Filistinliler tarafından yapılan havan topu saldırılarında 6 kişi yaralandı ve yaralılardan bazılarının durumu ciddiyetini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı