DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

HAMAS:Abluka karşısında elimiz kolumuz bağlı durmayacağız

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, Gazze Şeridi’nde yüz binlerce kişinin hayatını tehdit eden abluka karşısında elleri kolları bağlı beklemeyeceklerini açıkladı.

Gazze’deki Filistin İçişleri Bakanlığı’nın dün (8 Ekim Salı) Rafah vilayetinde binden fazla subayın katılımıyla gerçekleştirdiği siyasi toplantıda konuşan El-Hayye, “Hamas, halkımızın çocuklarının ve kadınlarının açlıktan ve hastalıktan ölmesini kabul etmeyecek” dedi.

Milli davalara değer verilmesi ve gönüllerde yeniden diriltilmesi gerektiğine dikkat çeken El-Hayye, tüm zorluklara karşı gelmek için birlik ve bütünlük içinde olmanın ve Allah’ın yardımına güvenmenin önemini anlattı.

Bölgede yaşanan gelişmeler, Gazze Şeridi’ne yansımaları ve Filistin davasının geleceğiyle ilişkisi üzerine uzun bir konuşma yapan El-Hayye, Gazze Şeridi’ne uygulanan abluka, Filistin uzlaşısı, Arap Baharı, Filistin Yönetimi ve işgal rejimi arasında yürütülen müzakereler ve Kudüs gibi birçok konuya değindi.

Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad ise konuşmasında bu tür etkinliklerin kişisel gelişimi ve siyasi bilinci artırmayı hedeflediğini söyledi. Hammad, direniş projesini inşa etmeye devam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı