DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

HAMAS’dan Kudüs Açıklaması!

Üst düzey Hamas lideri Mahmud Zahar, Filistin halkının, Amerikan yönetiminin kendi elçiliğini Telaviv’den Kudüs’e aktarmasına cevabının işgal altındaki Filistin topraklarında direnişin güçlenmesi ve daha da yayılmasıyla vereceklerini bildirdi.

Üst düzey Hamas lideri Mahmud Zahar, Gazze halkının Mısır’ın Sina çölüne aktarılması yönünde gizli bir planın olduğunu bildirerek, hiç bir Filistinlinin kendi bölgelerinden başka bir yere aktarılmayacağını bildirdi.

Öte yandan İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Amerika’nın Trump’ın “Yüzyılın Anlaşması” olarak bilinen planı yakında açıklayacağını duyurmasının bir değer ifade etmediğini söyledi.

Hamas sözcüsü Ebu Zuhri sosyal paylaşım sitesi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Filistin halkı bu planı reddediyor. Dolayasıyla onun geçmesine asla izin vermeyecektir” dedi.

ABD’nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ndeki daimi temsilcisi Nikki Haley, Amerika’nın “Yüzyılın Anlaşması” olarak tanımladığı Ortadoğu barış planını yakında İsraillilerle Filistinlilere sunmasının beklendiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı