DÜNYAFilistinMEDYA ANALİZ

HAMAS:Direnişin silahı Araplara ve Müslümanlara asla doğrultulmayacaktır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, Filistinlilerin silahlarının kesinlikle Araplara ve İslam ümmetine doğrultulmayacağını söyledi.

Salah El-Berdevil dün (11 Mart Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Mısır El-Vatan gazetesinin internet sitesindeki bir haberde Hamas’ın 19 Mart’ta Mısır’da terör eylemleri gerçekleştireceği yönündeki iddiaların asılsız olduğu belirtildi.

Haberin tamamen yalan olduğunu bildiren El-Berdevil, bu tür asılsız haberlerin Mısırlıları Filistin halkına ve direnişine düşman etmeyi hedeflediğini söyledi.

Filistin direnişinin silahının daima işgalci düşmana dönük olacağını ve hiçbir zaman Araplara ve Müslümanlara yöneltilmeyeceğini bildiren El-Berdevil, hedefleri işgal rejiminin hedefleriyle örtüşen medya organlarının yayınladığı asılsız haberlere itibar edilmemesini istedi.

Hamas sözcüsü, Mısır’daki yetkililere Filistin ve Mısır halkları arasını açacak yalan haberlerin yayınlanmasına son vermeleri çağrısında bulunarak, “İşgalci düşmanın Filistin halkına ve direnişine saldırılarını yoğunlaştırdığı bir dönemde Araplara ve İslam ümmetine düşen direnişe karşı işgalciye değil işgalciye karşı direnişe destek olmaktır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı