DÜNYAİNSAN HAKLARI

Hamas’ın kameralı balonları İsrail ordusu’nu korkuttu

İsrail Ordusu’ndan üst düzey bir komutan, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın Facebook’taki sayfasında işgal güçlerinin hareketlerini izlemek için açıkladığı yeni programda kamera yerleştirilmiş balonlar kullanacağını söylemesinin işgal ordusunu kaygılandırdığını söyledi.

İsrailli “Walla” haber sitesinin bugün (21 Kasım Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı habere göre, İsrail Ordusu Güney Komutanlığı’nda görevli yüksek rütbeli bir subay, Hamas’ın sınır boyunca ve Gazze sahillerinde işgal ordusunun hareketlerini izlemek üzere hazırladığı yeni programın işgal rejiminin iç bölgelerinden de bilgi toplama gücüne sahip olduğunu bildirdi.

Helyum gazıyla doldurulacak ve üzerine kamera yerleştirilecek balonların işgal ordusuna ait mevzileri gözetleyeceğini ifade eden İsrailli komutan, Hamas’ın son dönemde sadece bu işle görevli özel bir ekip oluşturduğunu bildirdi.

İsrailli komutan, Hamas Hareketi’nin sadece çeşitli silahlar, füzeler ve tünellerle yetinmeyerek ve işgal ordusunun hareketleri hakkında bilgi edinme yeteneğini geliştirerek askeri gücünü artırmaya çalıştığını söyledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı