DÜNYAFilistinMEDYA ANALİZSon Dakika

Hamas’ın Ürdün İslâmî Hareketi içindeki ihtilaflarla ilgisi yoktur

Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas) son günlerde Ürdün İslamî hareketi içinde ortaya çıkan bazı ihtilaflarla kendisinin ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.

Hamas’ın Siyasi Birim üyelerinden Sami Hatır, son günlerde Ürdün’deki İslamî hareket içinde meydana gelen birtakım ihtilaflar ve tartışmalar ile kendilerinin ilişkilendirilmelerini büyük bir hayretle karşıladıklarını ifade etti.

Hatır konuyla ilgili olarak Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada böyle bir şey iddia edenlerin ya Hamas’a zarar verme amaçlı art niyetli birileri ya da konu hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan konuşan birileri olabileceğine dikkat çekti.

Sami Hatır açıklamasında Arap dünyasındaki birtakım medya organlarının bu günlerde Hamas’a zarar verebilmek için bu tür fırsatları değerlendirmeye büyük gayret göstermelerinin, o yüzden bu harekete zarar verebileceğini umdukları her söylentiyi hemen yaymaya çalışmalarının kendilerini üzdüğünü ifade etti. Söz konusu medya organlarının bu gayretinden dolayı Hamas’a yönelik olarak çok sayıda asılsız iddianın piyasaya sürüldüğünü dile getiren Hatır, bütün bu iddiaların tamamen asılsız bilgilere dayalı yalan ve tutarsız iddialardan oluştuğunu dile getirdi.

Son günlerde ortaya çıkan Ürdün İslâmî hareketinin iç ihtilafıyla Hamas’ın irtibatlandırılmasının da bu türden olduğuna dikkat çeken Hatır, kendilerinin bu tür iç meselelerle hiçbir ilişkilerinin bulanamayacağını, bunun siyaset ve yöntemlerine temelden ters olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı