DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

HAMAS:Kassam işgalciyi ta kalbinden vurdu

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar, önümüzdeki dönemde takip edecekleri projenin “onların bize değil, bizim onlara saldırmamız” ilkesi olacağını söyledi.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın dün (14 Kasım Perşembe) Gazze’de düzenlediği askeri geçit törenlerine katılan ve törenlerin sonunda bir konuşma yapan Hamas lideri Ez-Zehhar “Huzurunuzda Allah’ın bu temiz askerleri, askeri ve siyasi liderlerini, onların komutanı canlı şehid Muhammed Dayf’ı koruması için dua ediyoruz. Bu gün burada Filistin halkıyla ümmetin kalbinde hâlâ canlı olan bir savaşı anmak için bulunuyoruz. Bu savaş, bütün Filistin’i kurtarma yolunda önemli bir istasyondur. Bu savaş bütün anlamıyla fedakarlık, onur ve kahramanlık savaşıdır” dedi.

Siccil Taşı Savaşı’na değinen Ez-Zehhar şu değerlendirmelerde bulundu:

“Savaş işgalcinin ihanetiyle başladı. İşgalci savaşı büyük komutan Ebu Muhammed El-Ca’beri’yi şehit ederek başlattı. Onlar, Hamas ve Kassam Tugayları’nın susacağını sanıyorlardı. Düşman Kassam’ın vereceği cevabın işledikleri cinayete denk olacağını unutmuştu. Onun için onların birinci hedefi Ca’beri olunca, Kassam’ın misillemesi de Tel Aviv oldu. Kassam işgalciyi ta kalbinden vurdu. Kassam ilk anda verdiği cevapla Mescidi Aksa ve Kudüs’ün kurtuluşunun ancak direniş ve kuvvetle olabileceğini gösterdi. İşgal rejimi tarihinde ilk kez kalbinden vuruluyor ve ilk kez kendini güvenli hissettiği Tel Aviv ve Kudüs’te direnişin attığı füzelere hedef oluyordu. Askerlerin çığlıkları arasında korku sirenleri buralarda hiç durmadı.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Rabbim eli kanlı terörist devlet israilin kalbinden o korkuyu hiç eksik etmesin, ve onu bir an önce yok oluşun eşiğine getirsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı