Filistin

Hamas’tan, İran’la ilişkilerin güçlendirilmesine vurgu

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın Siyasi Büro üyelerinden Zehar, İran İslam Cumhuriyeti ile ilişkilerinin güçlendirilmesine vurgu yaptı.

HAMAS’ın üst düzey komutanlarından Mahmut Zehar bugün yaptığı açıklamada,  direniş güçlerinin Mescid-i Aksa’yı özgürleştirmek için mücadele verdiğini ve İslam ümmetinin bu bağlamdaki tüm kapasitesinin kullanılması gerektiğini belirtti.

Zehar, direniş silahını HAMAS’ın kırmızı çizgisi olarak niteleyip, direnişin Filistin Özerk Teşkilatı ile son anlaşmanın ardından silah bırakmadığını ifade etti.

HAMAS veya Hizbullah’a karşı temelsiz ithamların İslam ümmetini zayıflatamayacağını belirterek, Arap ve İslam ülkelerinden teröristlerle mücadelede Hizbullah ve Filistin direnişine destek vermeleri gerektiğinin altını çizdi.

HAMAS’ın üst düzey üyesi, Filistin’in sırf bir Arap meselesi değil, İslami ve insani bir mesele olduğunu, bugün Arap ülkelerinin Filistin’e değil yardım etmek, aleyhinde hareket ettiklerini, ancak Filistin’in zaferinin kesin olduğunu ifade etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı