DÜNYAHABERLER

HAMAS’tan Katar’a siyonist İsrail tepkisi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Hazım Kasım, siyonist İsrail atletizm takımının Katar’da varlığının, Gazze’nin muhasara altında bulunması ve siyonist İsrail’in cinayetlerinin devam ettiği bir ortamda bu durumu büyük bir haysiyetsizlik olarak niteledi.

Terör rejimi spor takımının Katar’da müsabakalara davet edilmesinin bu rejimle ilişkilerin bir tür normalleşmesi olduğunu belirten HAMAS yetkilisi, siyonistlerin bu konuyu kendi cinayetlerini ve işgallerini örtbas etmek için kullanacaklarını söyledi. 

Bu arada Filistin İslami Cihad hareketi de, yayınladığı bildiriyle, ‘terör rejimi İsrail spor heyetinin  Doha’da bulunmasını kınayarak’, Arap ve İslam ülkelerinden, bu rejimi geçmişe göre daha fazla inzivaya itmelerini, zira bu rejimin Filistin ve Müslümanların kutsal değerlerini  çiğnemeye devam ettiği ve Filistinlileri öldürmeyi sürdürdüğüne dikkat çekildi.

İslami Cihad Hareketi, bütün Arap ve İslam ülkelerinden terör rejimi İsrail’le ilişkilerin normalleşmesine sebep olacak her türlü girişimden sakınmalarını istedi.

Terör rejimi İsrail, cuma günü Doha’da başlayan atletizm yarışmalarına 5 sporcu ile katıldı. /

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı