HABERLER

HAMAS’tan Siyonist İsrail’e uyarı

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS, terör rejimi İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında 6500 konut yapmaya dair son aldığı kararı kınayarak bu duruma karşı sessiz kalmayacaklarını bildirdi.

 HAMAS, terör rejiminin bu girişimine karşı uluslar arası toplumun tepki göstermesi gerektiğini bildirdi.

Öte yandan El-Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi Burak alanının Mescidi Aksa’nın ayrılmaz bir parçası ve dolayısıyla Müslümanların hakkı olduğunu belirterek, hiç kimsenin buranın bir karışında bile hakkı olmadığını kaydetti.

Siyonist başbakan Netanyahu’nun Mescidi Aksa ve Burak alanıyla ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösteren El-Aksa Müessesesi yayınladığı açıklamada “Kudüs ve içindeki eski beldeler İslam medeniyeti şehirleridir. Kudüs’teki Mescidi Aksa ve Kıyamet Kilisesi buranın Arap ve İslami olduğunu gösteriyor.”

Siyonist başbakan Netanyahu Mescidi Aksa’daki Burak Duvarı ile eski Kudüs’ün 3000 yıldan beri Yahudilere ait olduğunu iddia etmişti.

Siyonist Başbakan Netanyahu’nun açıklamalarına bir tepki de dün Hamas Siyasi Birim üyesi İzzet Er-Reşak’tan gelmişti. Hamas liderlerinden Er-Reşak yaptığı açıklamada, Kudüs kentinin sonsuza kadar Filistin’in başkenti ve İslam ümmetine ait olacağını belirtmiş, Netanyahu’nun Kudüs’ün üç bin yıldır Yahudilere ait olduğu ve onlara ait kalacağı yönündeki açıklamasının Siyonistlerin gelecekleri konusunda duydukları endişeyi gidermek için gösterilmiş çaresiz bir çaba olduğunu ifade etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı