İNSAN HAKLARISon DakikaSuriye

Hani Esad İsrail İle Birlikte İdi.

Şimdiye kadar Suriye’de Amerika ve  İsrail’in kendilerine verdiği görevi icra edenler, Suriye’de Esad iktidarının Aslında İsrail ile birlikte olduğu yalanını söylediler.

Direniş blokunun altın halkası ve Büyük Ortadoğu Projesi adı ile Büyük İsrail projesinin önündeki en büyük engel olan Suriye rejiminin yıkılması ve Arzu edilen Arz-ı mev’ud’un gerçekleştirilmesi için çaba harcayan siyonist güçler,bu hedeflerine ulaşmak uğruna son yıllarda en çok Müslüman güçlerin kullanılmasına özen göstermekteler.Böylece hem Müslüman halkların gücü zayıflamış ve hem de birbirleri ile mücadele etmekten,tefrika ile uğraşmaktan zamanı kalmayan halkların Filistin meselesini düşünmeye mecali de kalmamış olacaktır.

İslam Mazlum  halklar içindeki Müslüman görünümlü fakat bizzat,siyonist zihniyetli kişi kurum ve kuruluşlar aracılığı ile büyük bir dezenformasyon oluşturan ve sonucunda kocaman algı yanılgılarına yol açan Emperyalist mahfiller,ellerinde ki basın gücünü de aktif olarak kullanmak sureti ile bu savaşta önde olmayı hesaplamışlardır.

Bundan yaklaşık olarak 30 ay önce başlamış oldukları Suriye yalanları ile Rejimin  hemen devrileceği sav’ı üzerine hareket eden bu karanlık mahfiller,yönetimin bu denli halkı ile bağlı ve güçlü olacağını hesap edememiş olacaklar ki,uzayan süreç içerisinde zor günler yaşadılar ve her başarısızlığın intikamını,kendilerine bu kederi tattıran Suriye halkından almak isteyerek,onların kanlarını döktüler,namuslarını kirlettiler ve mal varlıklarına kast ederek onları mülteci durumuna düşürdüler.Yaptıkları bu ihanetler yetmiyormuş gibi bütün bu cinayetlerin sorumlusu olarak’ta Dünya’ya Suriye Devlet başkanı Beşşar Esad’ı tanıtmaya kalktılar.

Hülasa bütün komploları boşa çıkan,Suriye konusunda attıkları her adımda çukura biraz daha  gömülen ve çoğunluğu İslami maskeli bu odaklar Esad’ı İsrail ile birlikte olmakla suçlayarak,halkların gözünde ki Olumsuz İsrail imajını ve anti semitik düşünceleri leyhlerine kullanmak istediler,bu yönde çalıştılar,bu yönde yazdı,çizdiler.

Fakat durumları çıkmaza giren karanlık odakların,Suriye’ye gönderdikleri eli kanlı Kaide teröristleri’de Suriye’de son nefeslerini verince ellerinde tek yol kaldı ki o’da Irak’ın da işgali için bahane olan Kimyasal silah gerekçesi idi.Bu uğurda Sırf Esad yaptı diyebilemek adına Bin’in üzerinde Suriyeli Mazlum kadın,Çocuk ve Yaşlıyı hunharca katlederek videolarını çekip,Katliam Yapıldığını iddia ettikleri günden bir gün önce Video paylaşım sitesi Youtube’ye yüklediler.

Hızlı bir şekilde İşgal çağırısı yapan başta Türk Dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu olmak üzere,Bazı siyasiler ve Suriye Ulusal konseyi başkanı dahil bir çoğunun ortak düşüncesi bu süreçte mikrofonlar aracılığı ile bizlere kadar ulaştı, ki hep bir ağızdan ” Bu son Şansımız Bunu İyi Kullanmalıyız” diyor Katlettikleri Mazlum Çocuklar üzerinden,İşgal siyaseti yaparken ,bir yandan’da dünya devletlerini Suriye’ye Irak benzeri bir demokrasi getirmeye Davet ediyordu.

Suriye’de kullanılan kimyasal silahın Bizzat muhalifler tarafından kullanıldığı alenen anlaşılmasından sora bile bu karanlık odaklar,Suriye devletine olan düşmanlıklarından hiç bir şey kaybetmeden illa işgal çağrılarına devam ediyorlar.
Bu çağrı ve tehdit’in sonuncusu ise ise İsrail’den geldi,Şimdiye kadar Türk kamuoyunu İsrail, Esad ile birlikte yalanı ile uyutmaya gayret eden Timeturk Sitesi bu defa İsrail’in Esad’a karşı savaşma istek ve kararlılığını ve Esad yönetiminin İsrail İçin ne denli Büyük bir tehlike olduğunun altının vurgulu bir şekilde çizildiği  bir metni  yayınlayarak kendi yalanını deşifre etmiş oluyordu.

Metinde Suriye’deki durumun devam edemeyeceğini belirten Netanyahu, dünyadaki en tehlikeli rejimlerin(İran ve Suriye) en tehlikeli silahlara sahip olmasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.(Bir sistem israil İçin tehlikeli ise, o sisteme düşman olanlar kimin adamıdır)

Bugünkü açıklamasında, “Suriye’deki korkunç trajedi ve suç sona ermelidir” diyen Netanyahu, ülkede olan biteni yakından izlediklerini söyleyerek, “Gerekirse ellerin tetiğe gideceğini” vurguladı.

“Kalbimiz acımasızca katledilen kadın, çocuk, bebek ve vatandaşlarla” mesajı veren İsrailli lider, bu durumun kendilerini 3 sonuca ittiğini açıkladı:

Netanyahu, “İlk olarak, bu durum devam edemez. İki; dünyadaki en tehlikeli rejimler en tehlikeli silahlara sahip olamaz. Ve son olarak; ‘Biz kendimizi düşünmezsek, bizi kim düşünsün?’ diye bir sözümüz var. Bu durum sona ermeli. Gerekirse, parmağımız tetikte de olacaktır” diye konuştu.

Netanyahu sözlerini, “İsrail, zarar vermak isteyenlerin karşısında kendini nasıl koruyacağını(kendisi bulaşmadan maşalarını kullanarak) bilir ve bilmeye de devam edecek” şeklinde bitirdi.

timturk

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı