DÜNYAMEDYA ANALİZSon Dakika

Hasan Nasrullah: Tuzak kuranlar kendi tuzaklarına düşecektir

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye’ye müdahalesinden dolayı Hizbullah’ı eleştirenlerin Musul saldırısından dolayı IŞİD’e en küçük bir tepki bile göstermediklerini söyledi.

Lübnan’da yayımlanan es-Sefir gazetesinin haberine göre Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, partinin Beka, güney ve Beyrut bölgesi temsilcilerine hitaben video konferans aracılığıyla bir konuşma yaptı.

Lübnan’da ve bölgede yaşanan gelişmeleri değerlendiren Nasrullah, Suriye’ye müdahalesinden dolayı Hizbullah’ı eleştirenlerin Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı örgütün Irak’taki saldırılasıyla ilgili kınama mesajı bile yayımlamadığını belirterek “Hizbullah, Suriye’ye uygun zamanda ve uygun şekilde müdahale etmeseydi, IŞİD bugün Beyrut’ta olurdu” dedi.

Seyyid Hasan Nasrullah, şu anda da Lübnan’daki güvenlik durumunun bütünüyle normale dönmüş olmadığını belirterek her an için dikkatli ve uyanık bulunmak gerektiğini söyledi.

Iraklı dini mercilerin eli silah tutanları terörle mücadeleye çağıran açıklamalarına değinen Nasrullah, “Dini mercilerin bu çağrısı terörle mücadeleye yöneliktir, belirli bir taifeyi değil, tüm Irak’ı savunmaya yöneliktir” dedi.

Körfez ülkeleriyle bazı bölge ülkelerinin Irak’ta yaşanan olaylardaki rolüne değinen Nasrullah, Amerika’nın bölgeyle ilgili gerçek tutumunun sorgulanması gerektiğini belirterek “sizin şer bildiğiniz bir şeyde belki de bir hayır vardır” ayetini hatırlattı ve tuzak kuranların kendi tuzaklarına düşeceğini söyledi.

Lübnan cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Nasrullah, “zafer bayramında da söylediğim gibi biz Direniş’i arkadan hançerlemeyecek bir cumhurbaşkanı istiyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. islam Aktüelin yeni tasarimi Hayirli olur Insaallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı