DÜNYAİranSon Dakika

Hasan Ruhani: Bölge ve dünyada kimileri savaş çığırtkanlığı yapıyor

İran Cumhurbaşkanı Ruhani dün, Kore Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanıyla görüşmesinde “İran’la Kore kendi kapasitelerine aktif hale getirerek ilişkilerini güçlendirebilirler” dedi.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani dün, Kore Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ri Su Yang’ı kabulünde yaptığı konuşmada, iki ülke arası ilişkileri eskilere dayalı ve olumlu olarak değerlendirip “Bu ilişkilerin ekonomik ve ticari alanlar başta olmak üzere çeşitli alanlarda daha fazla geliştirilmesini temenni ediyorum” dedi.

Ruhani ayrıca, Kore yarımadasında barış ve güvenliğin istikrarlı ve devamlı olması gerektiğinin altını çizerek “Kimi ülkeler bugün bölge ve dünya çapında savaş çığıtkanlığı yapmaktalar. Ama biz liderler ve ülke sorumluların direyetleri sayesinde barış ve güvenliğin kalıcı olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Kore Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ri Su Yang da bu ziyarette yaptığı konuşmada “İki ülke arasında eski ve derin ilişkiler devam etmekte ve biz bu ilişkilerin çeşitli alanlarda ve özellikle de ekonomi ve ticaret alanında daha da geliştirilmesi konusunda kararlıyız” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı