DÜNYAHABERLERİranORTADOĞU

Hasan Ruhani: Herkes düşmanların komplolarına karşı duyarlı olmalı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran’ın bölge ve dünyadaki gücü ve üstünlüğü artmasıyla birlikte düşmanlar İslam düzenini zedelemeye çalıştığını belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin dün sabha saatlerinde gerçekleştirdiği konuşmasına atıfta bulunarak, “Şu anda inkılapçılığın en önemli kriteri, ülkenin maddi ve manevi kalkınmasına katkıda bulunma ve bu yönde umut sağlamaktır” dedi.

İnkılap Rehberi’nin İran’daki tüm yetkililer, sorumlular, elitler ve medya kuruluşlarına hitap ettiğini belirten Ruhani şunları kaydetti: İran İslam Cumhuriyeti’nin bölge ve dünyadaki gücü ve üstünlüğü artmasıyla birlikte düşmanlar İslam düzenini zedelemeye çalıştılar. Bu nedenle herkes düşmanların komplolarına karşı duyarlı olmalı. Bunun yanı sıra aydınlar ve elitler de komplolar konusunda genç kuşağını aydınlatmalıdır.

Cumhurbaşkanı Ruhani, yapıcı ve olumlu bir eleştirinin yasalara dayanarak yapılması gerektiğininin altını çizerek, “Hükümet, İnkılap Rehberi’nin talimatları başta olmak üzere halkın himayesine dayanarak direniş ekonomisinin genel politikalarıni izleyip üretim ve istihdamı artırma, halkın geçimi ve ekonomik meselelere öncelik vermiştir” açıklamalarında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı