DÜNYAHABERLERORTADOĞUSuriye

Hassun: Hristiyanlar Ve Müslümanlar Trump’ın Kararına Karşı Birleşsin

Suriye Başmüftüü Hassun; Müslüman ve Hristiyanlardan, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararına karşı birleşmesini istedi.

Tesnim Haber Ajansının bildirdiğine göre Suriye Başmüftüsü Ahmet Bedreddin Hassun, el-Mayadin televizyon kanalına yaptığı açıklamada; dünya Müslümanları ve Hristiyanlarını, Kudüs’ü gasp edenlere karşı aynı safta durmaya çağırdı.

Hassun ayrıca Papa’dan ve Hristiyanlardan, Trump’ın Kudüs’ü İsrail rejiminin başkenti olarak tanıma ve ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı karşısında itiraz seslerini yükseltmelerini istedi.

Suriye Başmüftüsü; Mısır Kıptilerinin İsrail işgali altında olduğu sürece Kudüs’e ziyaret yasağı getirmesini önemli bir tutum olarak niteledi.

Bazı mübelliğlerin gençleri, savaşmak için Suriye’ye gitmeye teşvik ederek Filistin’i bıraktıklarını hatırlatan Hassun; Suriye’ye arkadan hançer saplayanlara seslenerek, “Beşar Esad, ABD’nin baskısı karşısında asla teslim olmayacak” açıklamasında bulundu.

Yemen Husileri’nin Müslüman olduğuna dikkat çeken Suriye Başmüftüsü; Fars Körfezi kıyısındaki Arap ülkelerine hitaben, “Siz, ABD’den aldığınız silahlarla kiminle savaşıyorsunuz?” ifadesini kullandı.

ABD Başkanı 6 Aralık’ta Kudüs’ü işgal rejimi İsrail’in başkenti ilan ederek, ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması için talimat verdi.

Trump’ın Kudüs kararına içeriden ve dışarından yoğun tepkiler sürüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı