DÜNYAİNSAN HAKLARI

Hazar denizi sahili ülkeleri arasında işbirliğinin geliştirilmesini istiyoruz

İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif, Hazar denizi kıyısı ülkeleri arasında her alanda işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini bildirdi.

Muhammed Cevad Zarif, dün Moskova’da Hazar denizi sahili ülkeleri dışişleri bakanları toplantısı kulisinde muhabirlere yaptığı açıklamada, İran’ın, her zaman Hazar sahili ülkeleri arasında iktisadi işbirliklerin geliştirilmesinden yana olduğunu ve bu konuda İran’ın her türlü işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

Zarif, İran’ın Hazar denizi konusunda üzerinde durduğu en önemli konunun, Hazar sahili ülkeleri arasında işbirliği ve koordinenin zaruri olduğuna vurgu yapması olduğunu hatırlatırken, bu alanda Hazar sahili ülkeler arasında iktisadi alanda işbirliğinin istenilen düzeylere çıkmasını arzuladıklarını söyledi.

İran dışişleri bakanı, Moskova’da Hazar sahili ülkeleri dışişleri bakanları oturumunda taraflar arasında iyi bir anlaşma ve bildiri metninin hazırlandığını ve bunun Astarahan’da yapılacak olan Hazar sahili ülkeleri zirve oturumuna sunulacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı