DÜNYAHABERLERİran

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Amerikalı alçak yetkililerin yaygaralarını umursamayın

Amerika milletine musallat olan alçaklar

Dünya Mazlumları ve Müslümanlarının Lideri Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, telekonferans yöntemi ile Subay Akademilerinin ortak Mezuniyet törenine katıldı.

İmam Seyyid Ali Hamanei mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, “milli iktidar ve kimliği korumak” ve “milli çıkarları temin etmenin gereği”, “düşman tehditlerini akılcı ve doğru okumak ve savunma gücü”, “iktisadi dayanıklılık ve istikrar”, “kültürel güç ve kıvam” ile ilgili meselelerle bağlantılı kapasiteleri iyi tanımak gerektiğini belirtti. Ayetullah Hamanei halkın iktisadi sorunları ve geçim meselesi, yetkililerin gece gündüz demeden çabaları, güçlü ve geniş kapsamlı ve yılmaz yönetim, iç üretimin üzerinde odaklanmak ve dışa göz dikmemekle çözümlenebileceğini vurguladı.

Amerikalı yetkililerin tehditlerine temas eden Başkumandan İmam Ali Hamanei, Amerika milletine musallat olan alçakların kopardığı yaygaralar da hiç kimsenin kafasını kurcalamaması gerektiğini kaydetti.

Başkumandan Hamanei, silahlı kuvvetlerin doğal afetlerde ve korona virüs salgını gibi durumlarda vatandaşlara hizmet sunduğunu belirterek, İran silahlı kuvvetleri hakikaten onurlu ve şerefli kuvvetler olduğunu vurguladı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran ekonomisini aksatmak ve İran milletine karşı işlediği cinayetten mutluluk duyduğunu hatırlatan Ayetullah Hamanei, bu tür cinayetlerle onur duymak ancak onlar gibi rezil adamların yapabileceği bir iş olduğunu ifade etti.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei kültürel mesele de ülkenin milli iktidarının erkanlarından biri olduğunu belirterek şöyle dedi:

Kültürel saldırı ile mücadele meselesi gündeme geldiği zaman düşman apar topar propagandalarını bu konuya doğru yöneltti; zira insanların uyanışından ve kültürel saldırı ile mücadele etmeye başlamalarından korkuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı