FilistinMısır

Hekim’den Irak, İran, Türkiye, Suudi Arabistan Ve Mısır Arasında Bölgesel Diyalog Çağrısı

Suudi Arabistan’ın Bağdat Büyükelçisi, Irak Ulusal İttifak Başkanı ile bir araya geldi.

Suudi Arabistan’ın Bağdat Büyükelçisi Abdul-Aziz Şemri dün Irak Hikmet Hareketi Lideri Seyyid Ammar Hekim ile bir araya gelerek, Irak ve Suudi Arabistan’ın ikili münasebetleri ve işbirliğini geliştirme yollarını ele aldı.

Hekim bu bağlamda yaptığı açıklamada; Suudi Büyükelçi’nin kendisi ile yaptığı görüşmeye işaretle, bu görüşmede, terör örgütü IŞİD’in yenilmesinden sonra Irak’ın önceki Irak’tan farklı olduğunu çünkü bu ülkenin birçok krizi geride bırakabildiğini söylediğini belirtti.

Hikmet Lideri görüşmede; Iraklıların IŞİD’e karşı mücadeledeki zaferlerinin sonuçlarını ve Irak’ı yenide yapılandırma ve ekonomisini güçlendirme önemini karşı tarafa bildirdiğini ifade etti.

Hekim yaptığı açıklamada Suudi Arabistan Büyükelçisi’nin görüşmesinde bölgedeki krizlerin son bulması için bir kez daha Irak, Suudi Arabistan, İran, Türkiye ve Mısır’ın katılımıyla bölgesel görüşmelerin yapılmasını istediğini kaydetti.

Irak Ulusal İttifak ayrıca, Irak ile Suudi Arabistan’ın ilişkilerinin muhtelif alanlarda geliştirilmesini Suudi Büyükelçi’ye bildirdiğini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı