HABERLERFilistinORTADOĞU

Heniye: Direniş bölgede tehditlere karşı koalisyon peşinde

Filistin İslami direniş hareketi Hamas siyasi büro başkanı dün akşam yaptığı açıklamada, direnişin şimdiye kadar olan stratejisinin bölgede Amerika ve Siyonist rejim tarafından Filistin meselesine yönelik yaptıkları stratejik tehditlere karşı koalisyon kurmak olduğunu belirtti.

Fars Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre İsmail Heniye, Filistinli grupların genel sekreterlerinin Ramullah ve Beyrut’ta video konferans aracılığı ile düzenlenen konferansında yaptığı açıklamada Amerika ve Siyonist rejimin Asrın Anlaşması’ndan batı yakanın işgaline ve Arap rejimler ile anlaşmalara kadar olan planlarına işaretle, söz konusu planların tehlikeli hedefler amaçladığını, bunlardan ilkinin temelleri ve direklerine darbe vurmakla, Filistin meselesine darbe indirmek olduğunu söyledi.
Yapılan oturumda Filistin İslami Cihat hareketi genel sekreteri Ziyad Nahale de bazı Arap rejimlerin Filistin meselesine ihaneti ile yayılmakta olan siyonist rejim planlarına ciddi ve kesin şekilde mücadele zaruretini vurguladı. 
Nahale BAE’nin Siyonist rejim ile Amerika’nın arabuluculuğu sayesinde ilişkilerini normalleştirme eyleminin “Kebire günah” olduğunu belirterek, Filistin ve Kudüs bayrağı yerine düşman İsrail bayrağı ve işgalci uçakların Mekke ve Medine semalarında göndere çekilmesi ve uçması ve sonda da BAE’nde inmesinin üzücü ve aşağılayıcı olduğunu belirtti.
Toplantıya katılan Filistin Özerk teşkilatı başkanı Mahmut Abbas da BAE ve Siyonist rejim anlaşmasın kınarken, bunun Filistin’e indirilen zehirli bir hançer olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı