HABERLER

Heniye, Filistin Başbakanı olarak Tahran zirvesine katılıyor

Gazze’deki Filistin Hükümeti Sözcüsü, İsmail Heniye’nin Filistin Başbakanı olarak Tahran zirvesine katılacağını söyledi.

Gazze’deki Filistin Hükümeti Sözcüsü Taha El No no, İsmail Heniye’nin Tahran Bağlantısızlar zirvesine katılacağını vurgularken “Sayın Heniye Filistin Başbakanı sıfatıyla bu zirvede bulunacak ve buna göre, herkesin Filistin halkının demokratik seçimiyle iktidar olan bir şahsiyete saygı duyması lazım” dedi.

SEMA haber ajansının bildirdiğine göre, Heniye hükümeti ayrıca, Tahran Bağlantısızlar zirvesine katılma bağlamında ortak ve bütün bir heyetin kurulması için Ramallah’daki Özerk Filistin Teşkilatıyla işbirliğine hazır olduğunu ilan etti.

Bu hususta Başbakan Heniye’nin Yardımcısı Muhammed Avez “Filistin Temsilciliğinin Filistin’in her tarafını temsil etmesi gerekiyor” diye vurguladı.

Öte yandan Farnsa haber ajansının verdiği bir habere göre, Özerk Filistin Teşkilatı Dışişleri Bakanı Riyad El Maliki HAMAS Başbakanı İsmail Heniye’nin Tahran zirvesine katılması halinde bu Teşkilatın Başkanı Mahmud Abbas’ın zirveye katılmaktan vazgeçeceğini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı