DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMısır

Heniyye’nin dış politika danışmanı: Mısır’la ilişkilerin güçlenmesini ümit ediyoruz

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin dış politika danışmanı Dr. Basim Naim, Mısır tarafıyla görüşmelerin hiçbir zaman kesilmediğini ve ilişkilerin her geçen gün daha da güçlenmesini ümit ettiklerini söyledi.

Naim, Filistin dosyasından ve özellikle de Gazze Şeridi’nden sorumlu olduğu için görüşmelerin doğrudan Mısır İstihbaratı ile yapıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili bugün (20 Kasım Çarşamba) bir açıklama yayınlayan Naim, Mısır tarafıyla yürütülen görüşmelerin meyvesini verdiğini ve Rafah Sınır Kapısı’nın zaman zaman giriş ve çıkışa açıldığını ifade etti.

Görüşme şartlarının ve sonuçlarının daha iyi olmasını ümit ettiklerini belirten Naim, Rafah Sınır Kapısı’nın sürekli açık kalması konusunda henüz herhangi bir sonuç elde edemediklerini söyledi.

Rafah Kapısı’nın kapalı olmasının Gazze Şeridi’nde toplumun geniş bir kesimini olumsuz etkilediğine dikkat çeken Naim, Mısırlıların Rafah Kapısı’nın sadece Mısır’ı ve Filistinlileri ilgilendiren bir konu olduğu noktasında ikna olmalarını ve kapının sürekli olarak açık kalmasını ümit ettiklerini dile getirdi.

Dr. Basim Naim, Gazze Şeridi’ndeki durum hakkında bilgi vermek üzere Arap ve İslam ülkeleriyle görüşmelerin sürdüğünü de açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı