DÜNYAİNSAN HAKLARI

Hizbullah: Lübnan Ne Amerikan Sömürgesi Ne De Muz Cumhuriyetidir

Hizbullah Medya İlişkileri Ofisi tarafından yayınlanan bildiride “Amerikalı senatör John McCain’in Lübnan’ın kuzeyinde bir tampon bölgesi kurulmasına dönük çağrısı Lübnan’ın bağımsızlığının açık bir ihlalidir” denildi.
Bildiride ayrıca “Tampon bölgesi Suriye hadiselerine karışmak için bir sıçrama tahtası olarak kullanılacaktır ki bu durum Lübnan hükümetinin Suriye krizinden uzak durmak şeklindeki politikasıyla bütünüyle çelişmektedir. Hizbullah bu durumu Amerikan müdahaleciliğinin pratik bir tercümesi olarak görmekte ve yetkilileri buna itiraza ve Washington’a Lübnan’ın ne Amerikan sömürgesi ne de muz cumhuriyeti olduğunu söylemeye davet etmektedir ” ifadeleri kullanıldı.
McCain Perşembe günü Lübnan Kuvvetleri lideri Samir Caca’ya “kuzey Lübnan’da bir tampon bölgesi kurulmasının gerektiğini” söylemiş, “Silaha ihtiyaç duyan Özgür Suriye Ordusu’nun desteklenmesi gerektiğini her zaman söylemişimdir. Aynı şekilde Özgür Suriye Ordusu ve Suriye direnişinin çabalarını organize edebilmeleri için tampon bölgesine ihtiyacımız var” demişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı