HABERLERDÜNYALübnan

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkanı Seyyid Haşim Seyfuddin: Virüs Büyüklük Taslayan Ülkeleri, Özellikle ABD’yi Ve Batılı Ülkeleri Rezil Etti

El-Ahd haber merkezinin bildirdiğine göre, Hizbullah Yürütme Konseyi Başkanı Seyyid Haşim Seyfuddin, bir radyoya verdiği demeçte, “Korona virüsü dünyanın her yerini etkileyen büyük bir depremdi. Virüs büyüklük taslayan ülkeleri, özellikle ABD’yi ve Batılı ülkeleri rezil etti; bu virüsü yenebilenler Batı’nın açıkça eksik olduğunu gösterdiği insan iradesine ve değerlerine sahip olanlar olabilir.” dedi.

Seyyid Haşim Seyfuddin, yaptığı açıklamanın devamında; “Hizbullah’ın koronavirüsle savaşma planı halka hizmettir. Hizbullah, halka hizmet etmeyi en önemli vacibatlardan biri olarak görüyor. Plan, insanlar üzerinde olumlu bir etki yaptı ve kriz karşısında moralini artırdı ve ayrıca bazı siyasi güçler arasında inisiyatif ruhunu artırabilir ve halka hizmet etmek için sağlıklı ve olumlu bir rekabete yol açabilir.” diye belirtti.

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkanı, bu planın temel amacının tüm Lübnanlılara, korona virüsün siyasi kin, niyet ve siyasi hedeflerden uzak olarak çok daha kolay aşılabileceğini ve onu yenebileceklerini anlatmak olduğunu vurguladı.

Seyyid Haşim Seyfuddin, Lübnan’ın ekonomik meselelerine de değinerek, önceki siyasetlerin ülke ekonomisini dayandırdığı ranta dayalı ekonomi düzeninin onların başarısızlığını kanıtladığını ve bu nedenle bugün kimsenin önceki ekonomik sisteme güvenemeyeceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı