DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİ

İmam Ali Hamanei Uyardı.

İmam  Seyyid Ali Hamenei İran Seferberlik Gücü’ne (Besiç) mensup 2500 komutanı kabulünde 26 Kasım Mustazaflar Seferberlik Kurumu Günü arifesinde olmak münasebetiyle tebriklerini ileterek, “Bazı ülkelerde baskıya karşı mücadele sırasında direniş grupları oluşturulmuştur, lakin zafere ulaştıktan sonra direniş gruplarının nitelik ve nicelik açısından geliştirilmesi sadece Seferberlik Gücü’ne özeldir” dedi.

 

MHA’nın bildirdiğine göre, “Seferberlik çerçevesinde halk yeteneklerinin geliştirilip gerçekleştirilmesi Seferberlik Gücü’nün şaşırtıcı hakikatlerinden biridir” ifadesini kullanan İnkılap Rehberi Ayetullah Hamanei, “Kustal Savunma Dönemi’nin seçkin ve büyük gazilerinin yanı sıra nükleer şehitler gibi teknolojik ve bilimsel alanda büyük adımlar atanlar da her zaman Besiç üyesidir” beyanında bulundu.

Seferberlik Kurumu’nun en önemli özelliklerinden birinin askeri, bilimsel, teknolojik, sanatsal, kültürel ve direniş ekonomisi gibi alanlarda etkin bulunmak olduğunu söyleyen İnkılap Rehberi, “Direniş ekonomisi alanında Seferberlik Gücü potensiyellerinden yararlanmak için devlet yetkililerine tavsiyelerde bulundum, lakin Serberlik Gücü yetkilileri duyarlı olmalı. Çünkü hassas meseleler olan iktisadi ve mali konularda düşman komplolar kurmuş olabilir” diye konuştu.

Mustekbirler tarafından yönetilen yayın kuruluşlarının Filistin konusundaki acımasız tavırlarına değinen İslam İnkılabı Rehberi, “Bu yayın kuruluşları, yurtlarının işgal altına alınması ve evlerinin yıkılmasına itiraz edip ‘siyonistlere’ taş fırlatan bir halkı terörist olarak adlandırıyor!” dedi.

Ayetullah Hamanei, Bahreyn konusuna da işaret ederek, “Bahreyn halkının suçu nedir? Acaba onlar halktan herkesin oy verme hakkına sahip olmasından başka bir şey mi istiyorlar?. Bu demokrasi değil midir! Batılılar demokrasiden yana olduklarını iddia etmiyorlar mı?” ifadelerini kullandı.

Mazlum Yemen halkının aylarca aralıksız saldırılara maruz kalıdığına değinen Ayetullah Hamanei, “Bu gibi durumlarda demokrasi ve insan haklarından yana olduklarını iddia eden kuruluşlar, Yemen halkına karşı saldırılar düzenleyenleri savunurlar” sözlerini de konuşmasına ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı