İranİSLAM BÜYÜKLERİTEKNOLOJİ

İmam Ali Hamanei’nin Emri İle İHA’ları Avladık

İran Sipahiler Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı “İHA’ların vurulması ve yere indirilmeleri Rehber Seyyid İmam Ali Hamaney’in ciddi taleplerinden biriydi” dedi.

İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı General Emirali Hacizade insansız hava araçların (iha) ülke için taşıdıkları önemden söz ederken “ Rehber Seyyid İmam Ali Hamaney, biz İHA’larla ilgili raporlarımızı kendisine sunduğumuzda bu konuyla ilgili taleplerini ciddi olarak ifade ediyordu.  Rehber Seyyid İmam Ali Hamaney “İHA’lar görünmeden bilgi toplıyabiliyor” diye vurguluyordu. Bu doğrultuda kendisinin ciddi taleplerinden biri İHA’ların vurulması ve yere indirilmeleriydi” dedi.

General Hacizade ayrıca “Biz bunun üzerine birçok kez bunu başardık ve “Scan Eagale” ile “Shadow”nun üstesinden geldik” şeklinde konuştu.

Sipahiler Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı General Hacizade açıklamalarının devamında 2009-2010 yıllarında ABD’nin “RQ-170” denen İHA’ları olduğunu öğrendiklerinde hakkında pek bir şey bilmediklerini, ama uzmanlarımızın çabasıyla onun da üstesinden gelecek teknolojinin elde edildiğini hatırlatıp “RQ-170” model İHA İran hava sahasına girdiğinde biz Bord Scan’de onu kontrol altına almayı ve Tebes çölüne indirmeyi başardık” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı