DÜNYAİNSAN HAKLARIİranMEDYA ANALİZSon Dakika

İmam Ali Hamaney: ABD ve İsrail dışında dünya ile teamülde bulunmaya hazırız

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Amerikalı yetkililerin düşmanlıklarını azaltmadığı gibi, yaptırımları da arttırdığını vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ve Büyükelçileri kabulünde önemli açıklamalarda bulundu.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, yeni dünya düzenine geçiş sürecinde aktif ve güdümlü diplomasi izlemenin çok zaruri olduğunu kaydetti.

Amerika ile teamülün faydasız olduğuna vurgu yapan Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Amerikalı yetkililer İran’a yönelik düşmanlıklarını sürdürdükçe, onlarla teamül etmeye yer olmadığını vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran İslam Cumhuriyeti, Amerika ve korsan İsrail dışında tüm dünya ile teamülde bulunmaya hazır olduğunu ifade etti.

Aktif ve güdümlü diplomasinin önemine temas eden İmam Ali Hamaney, bunun önemli siyasi, iktisadi, sosyal ve insani getirileri olacağını, bu getirilerin tehlikeli ve masraflı savaşlar dahil, hiç bir hareketle elde edilemeyeceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı