DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİ

İmam Ali Hamaney: Fedakarlık ve sabır İran halkına izzet ve onur kazandırdı

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Kutsal Savunma Haftası münasebetiyle yayınladığı mesajında, gaziler ve ailelerinin gösterdiği fedakarlık ve sabrın İran halkına izzet ve onur kazandırdığını beyan etti.
Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, yayınladığı mesajda, İran halkının, şehitlerin fedakarlığı, gazilerin sabrı ve ailelerinin toleransı sonucunda izzet ve onur zirvelerine ulaştığını ifade etti.
İran genelindeki şehit mezarlıklarına çiçek bırakma ve temizleme merasimiyle birlikte Tahran’ın Beheşt-i Zehra Şehit Mezarlığında okunan Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney Mesajında, şehitlerin, o büyük insanların anılmasının kendilerinden ziyade, bu ender cevherleri kendi içinde yetiştiren halkı onurlandırdığı kaydedildi.
Şehitlerin anılmasının onlara minnet olmadığını beyan eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, ” kendileri parlayarak, bizlere onur kazandıran ve aydınlatanlar işte bu şehitlerdir, bizler onlara minnet ve şükran borçluyuz” şeklinde beyanatta bulundu.
Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney mesajının son bölümünde, şehitler, gaziler ile sabırlı ve fedakar ailelerini selamladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı