DÜNYAİranİSLAMİ VAHDETMEDYA ANALİZSon Dakika

İmam Ali Hamaney, İslam ülkelerinin vahdetinin bayraktarıdır

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu genel sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, İran’da Uluslar arası İslami Vahdet Konferansı’nın düzenlenmesini, bütün ülkeler için dostluk ve barışın mesajı olduğunu belirterek, ”İmam Ali Hamaney bugün İslam ülkelerinin vahdetinin bayraktarı” olduğunu söyledi.

Ayetullah Eraki, Tahran’da İmam Humeyni’nin mezarının olduğu külliyede düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, 65 İslam ülkesinden çok sayıda alim ve düşünürün İran’a gelmesi ve Uluslar arası İslami Vahdet Konferansı’na katılmasını İran için bir iftihar olarak nitelerken, sözkonusu ülkelerin delegelerinin konferansa katılmaları ve İmam Humeyni’nin mezarına gelmelerinin inkılab ve İslami vahdet girişimini, zamanda İslam dünyası için de büyük bir iftihar olduğunu söyledi.

Ayetullah Eraki, konferansa 300’den fazla alim ve düşünürün katıldığını belirterek, konferansın bütün dünyaya mesajının barış ve dostluk olduğunu, İslam peygamberi Hz. Muhammed’in (S) vahdet peygamberi, İslami kimliğin kurucusu ve adaletin mihveri olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı