DÜNYASon Dakika

İmam Hamanei İsrail’li Siyonist İle Maç Yapmayan İran’lı Kahraman Güreşçiyi Taktir Etti

Hazreti İmam Ayetullah Seyyid Ali  Hamanei bugün, 23 yaş altı dünya şampiyonasında Siyonist rejimin temsilcisiyle karşılaşmaktan kaçınarak, göğüs kabartan İranlı güreşçi Alirıza Kerimi’yi gösterdiği fedakarlıktan dolayı takdir etti.

 İmam  Seyyid Ali Hamanei Siyonist Rejim temsilcisi ile karşılaşmadan yarışmalara veda eden Alirıza Kerimi ile ailesini bugün öğle saatlerinde kabul ederek, İranlı güreşçinin onur verici davranışı ile fedakarlığını takdir etti.
Alirıza Kerimi’nin bu hareketini övgülere layık gördüğünü açıklayan İmam  Hamanei, bu sporcunun tutumunun büyük efsanevi pehlivanların şanında olduğunu belirtip şu ifadelerde bulundu: Gençlerimizden birisinin büyük bir amaca ulaşmak için nefsini ayakları altına alıp kesin şampiyonluk hakkını göz ardı etmesine tanıklık ettiğim için yürekten onur duyuyorum.
İmam Hamanei, son olarak şu açıklamayı yaptı: Yaptığınız işin değerini fark ederek Allah’tan bu konuda size manevi bir bedel atfetmesini talep edin, tabii ki yetkililerimiz de sizi maddi olarak takdir etme konusunu ihmal etmemeli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı