DÜNYAİranSon Dakika

İmam Hamenei: zorbalığa karşı duran herkesi destekliyoruz

Dünyada ve Latin Amerika’da ABD’nin tehlikeli politikalarının, gençlerin kimliğini değiştirmek yönünde olduğuna işaret eden İmam Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, iradeleri güçlendirerek ve iş birliğini arttırarak bu hegemonya politikaların karşısında durmak gerektiğini belirtti.

Bolivya Cumhurbaşkanını kabul eden İmam Hamenei, emperyalizm cephesinin zorbalıkları karşısında Bolivya ve diğer bazı Latin Amerika ülkelerinin kahramanca duruşunu kutlayarak, ABD’nin dünya ve Latin Amerika’daki tehlikeli politikalarının, gençlerin kimliğini değiştirmek yönünde olduğunu belirtti.

Amerika’nın aşırı talepleri karşısında direnmenin önemli bir ayrıcalık olduğunu vurgulayan İslam İnkılabı Rehberi “Halk hareketi ve İmam Hümeyni’nin bağımsız hareketi ile tam olarak ABD hegemonyasından çıkan, Doğu ve Batı’daki iki imparatorluğun çekişmeleri ayrıca onların askerî güvenlik ve ekonomi baskıları karşısında dik duran ilk ülke İran’dı. Buna göre İslam Cumhuriyeti zorbalıklar ve hegemonya karşısında duran herkesi destekliyor.”dedi.

Bolivya’nın sahip olduğu birçok imkanlar ve yeteneklere işaret eden Ayetullah Hamenei “Bu potansiyeller ayrıca iki ülke arasındaki ilişkiler ve birçok iş birliği alanları, milletlerin menfaatlerine hizmet edebilir ve zorbalar karşısında direnç sağlayabilir.”dedi.

Ayetullah Hamenei, siyasi ve ekonomi bağımsızlığın sağlanması amacıyla Bolivya’nın ekonomi ilerlemelerinin değerli ve gerekli olduğunu belirtti.

Dünyada ve Latin Amerika’da ABD politikaları, yerli halkı ve gençlerin kimliklerini yeni iletişim yöntemleriyle değiştirmek yönünde olduğuna işaret eden Ayetullah Hamenei “Eğer Amerikalılar bu politikalarında başarılı olursa ve gençlerin düşüncelerini Amerikan düşüncesine dönüştürebilirse o zaman askerî darbeye ve sert girişimlere gerek duymadan ülkelere egemen olacaklar.”dedi.

ABD’nin bu politikalarıyla mücadele etmenin yegane yolunun yerel kimliğin güçlendirilmesi ve gençlere değerlerin tanıtılması olduğuna işaret eden Ayetullah Hamenei “Allah’ın izniyle bu savaşta galip gelinebilir.”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı