HABERLERORTADOĞU

İmam Humeyni’nin türbesinde patlama: 1 ölü, 12 yaralı

İran’ın başkenti Tahran’da sabah saatlerinde, önce İran parlamentosu sonra da İmam Humeyni’nin türbesinde silah sesleri duyuldu. Parlamentodaki saldırıda bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği belirtildi. İmam Humeyni’nin türbesine düzenlenen saldırıda da bir kişinin öldüğü iddia edildi. Ancak bu kişinin intihar bombacısı olabileceği kaydedildi.

11.03 Tasmin Haber Ajansı, henüz doğrulanmayan bilgilere göre İran parlamentosundaki saldırıda yedi kişinin öldüğü, dört kişinin de rehin aldığını aktardı.

10.48 Saldırganlardan birinin, güvenlik güçleri tarafından kuşatılan parlamento binasına sıkıştığı belirtildi.

10.41 Patlamanın ardından parlamento bölgesine Özel Güçler sevk edildi.

10.34 İMAM HUMEYNİ’NİN TÜRBESİNE SALDIRDANLARDAN BİRİ SİYANÜRLE İNTİHAR ETTİ

Press TV, Humeyni’nin türbesine saldıranlardan birinin siyanür içerek intihar ettiğini aktardı.

10.31 İMAM  HUMEYNİ TÜRBESİNDEKİ PATLAMA ANI

10.24 Parlamentoya saldırı düzenleyenlerin yakalanması için operasyon sürüyor. Öte yandan parlamentonun çalışmalarını normal şekilde sürdürdüğü aktarıldı.

10.19 Saldırının ardından İmam Humeyni’nin türbesinin çevresinde görev yapan güvenlik güçleri kameralara yansıdı.

10.13 Fars Haber Ajansı, parlamentodaki silahlı saldırganlardan birinin canlı bomba olduğunu aktardı. Saldırganın çevresinin polisler tarafında sarıldığı belirtildi.

10.06 Parlamento binasına giriş-çıkışlar kapatıldı. Parlamentoya giden yollardan da geçişe izin verilmiyor.

10.04 Parlamentodaki saldırıda yaralanan güvenlik görevlileri tedavi altına alındı.

10.02 Tasnim, İmam Humeyni’nin türbesine saldırı düzenleyenlerden birinin gözaltına alındığını aktardı.

10.01 İran devlet televizyonu, İmam Humeyni’nin türbesine aralarında intihar bombacısının da olduğu dört ‘teröristin’ saldırı düzenlediği bilgisini paylaştı.

09.55 Parlamentodaki saldırıda en az sekiz kişinin yaralandığı, bir kişinin öldüğü belirtildi. İmam Humeyni’nin türbesindeki bombalı saldırıda ise bir kişinin öldüğü, beş kişinin de yaralandığı aktarıldı.

09.51 Fars Haber Ajansı, İmam Humeyni’nin türbesinde bombalı saldırı düzenlendiğini; iki saldırganın ise gözaltına alındığını kaydetti. Haberde, patlamada iki kişinin yaralandığı da ifade edildi.

09.45 Tasnim, parlamentodaki saldırıda yaralanan bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği bilgisini paylaştı. Tasnim Haber Ajansı, silahlı üç kişinin parlamentoya girdiğini ve iki kişinin yaralandığını aktardı. Ajans ayrıca, parlamentoda rehin alınanların olduğunu belirtti. Ancak bu bilgi resmi yetkililer tarafından henüz doğrulanmadı.

Yarı resmi haber ajansları Fars ve Mehr ise silahlı bir kişinin parlamentoya girip güvenlik görevlilerine ateş açtığını; güvenlik görevlilerinden birini bacağından vurduktan sonra kaçtığını kaydetti. Bu arada Tasnim, saldırganın tutuklandığına yönelik haberler olduğunu, ancak bu haberlerin doğrulanmadığının altını çizdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı