DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİ

İmam Seyyid Ali Hamanei: Düşmanların hezimeti devam edecektir

Dünya Müslümanlarının Lideri Ayetullah Hamanei İslam inkılabının yeni fidanlarının yeşermesi düşmanları maneviyat alanında saldırılarında da bozguna uğratacağını vurguladı.


Dünya Müslümanlarının Lideri  Ayetullah Hamanei Güney Horasan eyaletinin şehit kongresi yetkilileri ile görüşmesinde Güney Horasan eyaletini dindar ve inkılap uğruna şehit veren ve seçkin alimleri yetiştiren bir diyar olduğunu belirterek yöre halkını takdirle karşıladıklarını belirtti.

Güney Horasan halkı İslam inkılabı sırasında ve kutsal savunma yıllarında etkili varlık gösterdiklerini belirten İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, bugün şehitleri anmak, ülkenin en iyi ve en şerefli işlerinden biri olduğunu ve ülkenin bu tür faaliyetlere ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Düşmanların son dönemde manevi alanlarda da saldırıya geçtiklerine işaret eden Ayetullah Hamanei, İslamî İran genelinde yeni inkılap fidanlarının yeşermesi çok belirgin olduğunu ve bu da düşmanların maneviyat alanlarında saldırılarını bozguna uğratacağını ifade etti.

Şehitlerin anılarını ve hatıralarını kaydetmenin ve şehtileri anma etkinliklerinin en muhteşem biçimde düzenlenmesinin önemine vurgu yapan İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, aziz şehitlerimiz hayattaykan canını ortaya koyarak ülkeyi savunma meydanına ayak bastıklarını ve bu gün de maneviyatları ve asil kimlikleri ile ülkeyi ve İslam’ı savunduklarını, buna göre kutsal savunma son bulacak bir durum olmadığını ve gerçekte sürekli gelişmekte olduğunu vurguladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı