DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİ

İmam Seyyid Ali Hamanei: Müslümanların İslam Peygamberi’ne -s- yapılan hakarete yönelik öfkesi, İslam ümmetinin diriliğini ortaya koydu

Dünya Mazlumları ve Müslümanlarının Lideri İmam Seyyid Ali Hamanei Müslümanların İslam Peygamberi’ne -s- yapılan hakarete yönelik öfkesi, İslam ümmetinin diriliğini ortaya koyduğunu vurguladı.

İmam Seyyid Ali Hamanei Salı günü İslam Peygamberi -s- ve İmam Cafer Sadık’ın -s- veladet yıldönümü dolayısıyla canlı yayında yaptığı konuşmada bu mübarek günü kutladı. Ayetullah Hamanei, bugün İslam’ın en büyük düşmanı, var imkanları ile İslam dini ile mücadele eden küresel istikbar ve uluslararası siyonizm olduğunu vurguladı.

Fransa’da İslam Peygamberi’ne -s- hakaret içeren karikatürlerin yayımlanmasına işaret eden Ayetullah Hamanei şöyle dedi:

Bir karikatürcü bir halt etti, fakat bu durum sadece bir sanatçının sapkınlığı ve fesadı değil, aynı zamanda bu bir devlet politikasıdır ki bu yanlış amele destek veriyor ve siyasi bir yetkili de desteklediğini açıkça ilan ediyor.

İmam Seyyid Ali Hamanei konuşmasının devamında, Fransa devleti bu saygısızlığı insan hakları ve ifade özgürlüğüne bağladığını, oysa bu politika dünyanın en acımasız teröristlerini kapsayan ve koruyan bir politika olduğunu vurguladı.

Aynı Fransa devleti dayatılan savaş yıllarında Saddam gibi bir caniye en çok yardımı yaptığını hatırlatan İmam Hamanei, bir karikatürcünün kültürel barbarlığını ve cinayetini desteklemek de Saddam ve münafıklara verilen desteğin diğer yüzü olduğunu ifade etti.

İmam Seyyid Ali Hamanei bu teröristler İran’da Cumhurbaşkanı, Yargı Başkanı, Başbakan, çok sayıda yetkili ve halktan 17 bin kadarını sokakta şehit eden teröristler olduğunu belirtti.

İmam Seyyid Ali Hamanei Müslümanların İslam Peygamberi’ne -s- yapılan hakarete yönelik öfkesi, İslam ümmetinin diriliğini ortaya koyduğunu, gerçi bazı Müslüman liderler alçaklığını gözler önüne sergilediklerini, fakat Müslümanların büyük bir bölümü İslami kimliğini savunduğunu vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı