DÜNYAHABERLERİranORTADOĞU

İmam Seyyid Ali Hamanei’den ABD’ye büyük eleştiri

İmam Seyyid Ali Hamanei, Afganistan’da meydana gelen son terör olaylarında suçsuz insanların hayatını kaybetmesi dolayısıyla üzgünlüğünü dile getirerek ABD’yi eleştirdi.

İmam Seyyid Ali Hamanei, Afganistan’da meydana gelen son terör olaylarında suçsuz insanların hayatını kaybetmesi dolayısıyla üzgünlüğünü dile getirerek ABD’yi eleştirdi.

Bugün sabah saatlerinde gerçekleştirdiği fıkıh dersinde konuşanİmam Seyyid Ali Hamanei, Afganistan’da meydana gelen son terör olaylarında suçsuz insanların hayatını kaybetmesi dolayısıyla üzgünlüğünü dile getirerek, “ABD’nin DEAŞ’lı teröristleri Afganistan’a sevk etmesinin nedeni, bölgedeki varlığını sürdürmek için gerekçe oluşturmak ile Siyonist Rejim’in güvenliğini sağlamaktır” beyanatında bulundu.

DEAŞ’ın son aylar boyunca Afganistan’daki terör olayları üzerinde imzası olduğunu belirten İmam Seyyid Ali Hamanei sözlerini şöyle sürdürdü: DEAŞ’ı Suriye ve Irak’ta halka karşı yapılan cinayetlerle zulümlerde birer araç olarak kullanan ülkeler şimdi de o bölgelerde hezimete uğramaları ardından teröristleri Afganistan’a göndermeyi amaçlıyor. Şii ve Sünni fark etmeksizin tüm siviller teröristlerin hedefi haline gelmektedir.

Bölgedeki milletlerin kendileriyle uğraşmasını sağlama planının Amerikalıların başlıca politikası olduğunu açıklayan İmam Seyyid Ali Hamanei, “ABD bölgenin güzel günlerle karşılaşmasını istemiyor. Onlar, devletlerle milletlerin kendileriyle uğraşmaları neticesinde istikbarın vasıtası olan Siyonizm’i göz ardı etmesini amaçlıyor” şeklinde konuştu.

İmam Seyyid Ali Hamanei, ABD’nin güvensiz bir ortam yaratma yoluyla bölgedeki varlığını sürdürmek için gerekçe oluşturmaya çalıştığını bildirerek, şu şekilde konuştu: Afganistan’daki güvensizliğin nedeni ise Amerika’nın bizzat kendisidir. Geçen 20 sene süresince bölgede yapılan cinayetler dolaylı veya dolaysız olarak ABD’ye dayanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı