DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİMEDYA ANALİZSon Dakika

İmam Seyyid Ali Hamanei:İslam ümmetinin sorunu, düşmandan gafil olmaktır

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Kur’an’ı Kerim ile alışmak, İslam ümmetine izzet armağan edeceğini belirtti.

 İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İmam Seccad –s- veladet yıldönümünde 31. Uluslararası Kur’an’ı Kerim yarışmalarına katılan Kari ve Hafızları kabul etti. 

Görüşmede Ayetullah Hamanei, Kur’an’ı Kerim’i ezberleme ve tilavet etmenin nihai amacını, bu semavi kitabı anlamak ve amel etmek ve ilahi kelamla alışma şeklinde ifade ederek, ilahi hidayetin Kur’an’ı Kerim ile alışmaya bağlı olduğunu vurguladı. 

Ayetullah Hamanei, İslam dünyasının en büyük meselesi, Kuranî maariflerden uzaklaşmak ve sonuçta düşman komplolarından ve düşmanlıklarından gafil kalmak olduğunu belirterek, bu temel eksikliği telafi etmenin tek yolu, Kuranî kriterleri doğru anlamak olduğunu vurguladı. 

Bugün İslam inkılabının zaferinden sonra gençlerin Kur’an’ı Kerim’e yönelik artan ilgisi büyük bir nimet olduğunu vurgulayan Rehber Hamanei, Kur’an’ı Kerim ile alışmanın toplumu bu semavi kitabın hayat veren tealimine daha da yakınlaştırdığını beyan etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı