DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİMEDYA ANALİZ

İmam Seyyid Ali Hamanei:İslami uyanışı bastırma hayali, stratejik hatadır

 İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, küresel istikbar stratejik bir hata çerçevesinde İslami uyanışı bastırabileceğini zannettiğini belirtti.
FHA- İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei, İmam Humeyni’nin –ks- 25. rihlet yıldönümü törenin yaptığı konuşmada, dünya milletlerinin İslam Cumhuriyeti nizamına artan ilgisinin sebeplerini “İslami şeriat” ve İslami şeriata dayalı “demokrasi” şeklinde beyan etti.

Ayetullah Hamanei İslami uyanış ve istikbar karşıtı duyguların yükselmesi, milletlerin İslam inkılabını doğru idrak etmelerinin sonucu olduğunu belirterek, küresel istikbar stratejik bir hata çerçevesinde İslami uyanışı bastırabileceğini zannettiğini, oysa İslami uyanışı tetikleyen bilinç ve idrakın yok edilemeyeceğini belirtti.

Ayetullah Hamanei, İslam dünyası İran’ın tüm bilimsel alanlarda ilerlemesine ve gaspçı rejim İsrail karşısında dik duruşu ile mazlumu zalim karşısında savunmasına şahit olduğunu vurguladı.

Ayetullah Hamanei ayrıca terör örgütlerini harekete geçirmek, Amerikalı yetkililerin beyaz sarayın zorbalıklarına boyun eğmeyen devletleri ezmek için başvurduğu yöntemlerden biri olduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı