DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİ

İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Namaz Mesajı

Dünya Müslümanlarının  Lideri Hazreti Ayetullah Seyyid Ali Hamanei 27. Namaz zirvesine gönderdiği mesajda zirveyi, namaz farizesinin hakkının eda edilmesi olarak niteledi.

Dünya Müslümanlarının  Lider İmam Ayetullah Hamanei’nin Çarşamba günü Semnan eyaletinde başlayan 27. Namaz zirvesine gönderdiği mesajı veliyi fakihin Semnan eyaletindeki temsilcisi Ayetullah Seyyid Muhammed Şahçıragi okudu.

İmam Seyyid Ali  Hamanei mesajında şöyle buyurdu: Her yıl düzenlenen namaz zirvesi bir yandan başka farizelere ve amellere ruh kazandıran ve onların etkili hale getiren bir farizenin hakkını eda etmek ve öbür yandan da bu büyük ilahi hediyenin hakkını bilmeyen ve ona karşı müsamahakarca davrananlara büyük bir hizmettir.

İmam Seyyid Ali  Hamanei mesajına şöyle devam etti: Namaz ne zaman huşu ve huzu içinde eda edilirse, toplumu sözde ve amelde doğruluğa ve dürüstlüğe yönlendirerek yüceltir.

bugün insanların sorunları ve günah işlemelerinin önemli bir bölümü bu uyarıcı hakikatle ilgilenmemekten kaynaklandığını belirterek, bu yüzden namazı tüm etkili yöntemlerle yaygınlaştırmak herkesi önemli görevlerinden biri sayıldığını ifade etti.

İmam Seyyid Ali  Hamanei talim ve terbiye namazın yaygınlaştırılmasında etkili konulardan biri olduğunu belirterek, okullarda çocukları namaz kılmaya alıştırmak gerektiğini, zira bu durumda toplumun geleceği güvence altına alınacağını vurguladı.

27. namaz zirvesi Çarşamba günü Semnan’da başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı