DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİSon Dakika

İmam Seyyid Ali Hamenei: Silahli Kuvvetler her zaman rollerini ifa için hazırlıklı olmalı

İmam Seyyid Ali Hamenei, silahlı Kuvvetlerin itikadi, imani, teknik ve bilim ve koordinasyon ve disiplin içinde her zaman rollerini ifa için hazır bulunmaları gerektiğini belirtti.

 İmamHamenei, Şehit Settari Hava Bilimleri Akademisi’nde düzenlenen İran ordusu askeri akademiler öğrencilerine apolet takma ve yemin töreninde yaptığı konuşmada, İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri’nin her daim kendi rollerini iyi şekilde ifa etmeleri için hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti.
Ayetullah Hamenei, bugün İran halkının İslam, bağımsızlık ve yüce değerleri üzerinde ısrarcı oldukları için düşmanlardan müteşekkil geniş bir cepheyle karşı karşıya kaldıklarını hatırlatarak, Kutsal Savunma döneminin zor bir sıvanın geride bırakıldığını, bu dönemde İslam Cumhuriyeti ordusu cevherinin ortaya çıktığını, bu güçlerce parlak ve önemli işler yapıldığını kaydetti.

İslam İnkılabı Rehberi, 8 yıllık zoraki savaşının aslında uluslararası bir savaş olduğunu, nitekim büyük güçler ve onların bölgesel ve küresel uzantılarının İran halkının devrimi, İslam düzeni, değerleri, kimliği ve sınırlarına kapsamlı bir saldırısı olduğunu hatırlattı.

Ayetullah Hamenei, İran Silahlı Kuvvetleri’nin akademilerinde yapılması gereken işlerden birinin, Kutsal Savunma dönemin genç güçlere anlatılması olduğunu belirterek, “Bugün dost ve düşman dahil bütün dünya, İran halkı ve İslam nizamının azamet, zekavet , cesaret ve kudretine itiraf ettiğini” vurguladı.

Ayetullah Hamenei, İran İslam Cumhuriyeti ordusu komutanları ve generallerinin fedakarlıkları ve çabalarını takdir etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı