İNSAN HAKLARISuriye

İndependent:Batı Medyası Suriye’yi Gerçeklerden Farklı Tanıtıyor

Suriye’yi ziyaret eden İndependent gazetesi muhabiri Kockburn, bu ülkede olup bitenlerin muhalif medyada yayınlananlarla faklı olduğunu belirtti.

Batılı yetkili ve medyanın Suriye’de durumun Şam Hükümeti muhalifleri lehine olduğu ve Suriye’de iktidar olan düzenin yıkılmak üzere olduğu imajını yaratmaya çalıştıkları şartlarda, bağımsız medya ve muhabirlerin çoğu bu ülkenin durumunu söz konusu batılı medyanın anlattıklarından farklı olarak değerlendiriyorlar.

Bu arada, Suriye’yi gezen İndependent gazetesi muhabiri Patrick Cockburn, bu gezisi ve gözlemleriyle ilgili yazığı bir yazısında, Suriye’de olup bitenlerin bu ülke muhaliflerinin medyasında yansıtılanlarla çok farklı olduğunu vurguladı.

Kockburn yazısının bir bölümünde “Şam’da ağır askeri silahların kentte kurulu oldukları doğru, ama gerçek şu ki, kuşatma durumu diye bir şey yok. Humus’a giden kuzey yolları ve Dera’a giden güney yolları açıklar. Tıpkı Beyrut caddeleri gibi. Muhalifler bir bölgeye saldırıp orayı ele geçirdikleri zaman Suriye Ordusu gelerek onları defediyor” diye kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı