DÜNYAIrakORTADOĞU

Irak Halk Gönüllü Güçleri Musul Operasyonuna Katılacak

Irak Bedir Hareketi Genel Sekreteri Hadi el-Amiri, Musul’un kurtarılması için halktan yardım isteği çağrısında bulundu. Bedir Hareketi Komutanı Hadi el-Amiri Iraklı gönüllü halk güçlerinin varlığı bizi ümitlendirmiş ve birkaç gün içerisinde Felluce’yi tamamen IŞİD işgalinden kurtarıp, IŞİD’i o topraklardan tamamen silebiliriz mesajı vermişti.

El- Amiri açıklamasının devamında şunları ekledi: ‘Felluce şehri, kurtarma operasyonlarının son aşamasına ulaştığına şahittir. Birkaç günün ardından şehrin tamamen temizlenip kurtulduğu duyurusunu yapacağız. El-Amiri: ‘Ameriyye el-Felluce’den el-helabese mıntıkasına kadar güvenlik güçlerimizle terör örgütü IŞİD’in savaş halinde olduğunu görüyoruz, eğer bu bölgeleri IŞİD’in elinden alabilirsek bütün Felluce şehrinin kurtuluşunu ilan edeceğiz.’

Hadi el-Amiri konuşmasının devamında; silahlı kuvvetler komutanı Haydar El-İbadi’nin isteği üzerine, gönüllü halk güçlerinin Felluce kurtarma operasyonuna katıldıklarını bildirdi.

El-Amiri Musul kurtarma operasyonuna gönüllü halk güçlerinin katılımı ile ilgili olarak şunları söyledi: ‘Politikacıların, gönüllü halk güçlerinin bizlere katılmasına karşı olduklarını biliyoruz ama katılacaklar zira gönüllü halk güçleri Başbakanlığa bağlı resmi güvenlik gücüdür ve her şehrin kurtarma operasyonuna katılabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı